Haftanın Sözü

"Şirketler içindeki problemlerin %94'ü sistem kaynaklı, sadece %6'sı insan kaynaklıdır."
Dr.Edwards Deming

Dosya Paylaşımı

Takvim

Mart 2015
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Eki   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Adım Adım ile İyilik Peşinde Koş!

Adım Adım 1Bu yıl 1 Mart’ta, Antalya’da düzenlenen Runatolia 2015 koşusuna katıldım.  Biraz zorlansam da yarı maratonu (21.1km) hedeflediğim sürede tamamladım.  Daha önce 10km üzerinde koşmamış, 41 yaşında biri için kişisel anlamda bir zaferdi bu.  Spor yapmanın verdiği mutluluk, fiziksel zindeliği kazanmak çok önemli ve değerli.

Ancak bu yazımın amacı bu kendi kişisel zaferimden bahsetmek değil.  Bu yazımda sizi bir oluşumla tanıştırmak istiyorum: Adım Adım.  Ben bir Adım Adım koşucusuyum.

Adım Adım, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu.  Adım Adım başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor.

Adım Adım’ın üye sayısı  2014 yılı sonunda 5,000 kişiyi aştı.  Bu güne kadar 55,000 bireysel bağışçıdan 8 milyon TL bağış toplandı. Yıllık bağış tutarı 1.5 milyon Amerikan Dolarını aştı.  Dernek ve Vakıfların projelerine direkt olarak yapılan bu bağışların, AÇEV, AKUT, Buğday, Koruncuk, TEGV, TEMA, TOFD ve TOG projeleri sayesinde değerlendirilmiş ve  bugüne  kadar 39,000 kişinin hayatını değiştirdi.

Müthiş bir başarı bu!

Peki, koşarak nasıl bağış toplanır?

Önce hangi sivil toplum kuruluşu için koşmak istediğinizi seçiyorsunuz.  Aşağıdaki görselde seçenekler arasında olan bu STK’ları görebilirsiniz.  Koşunuzdan önce sosyal çevrenizle paylaşacağınız e-posta ile desteklemek istediğiniz sivil toplum kuruluşu için farkındalık yaratarak bağış topluyorsunuz.  Adım Adım’ın mektup formatlarını kullanarak tanıdıklarınıza atacağınız bir e-posta’yı kolayca hazırlıyorsunuz.  Bu mektupta ne yapmaya çalıştığınız, hedefiniz ve yönteminizden bahsediyorsunuz; adına koştuğunuz STK’nın banka hesap numarasını veriyorsunuz.

Ne için koş

Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Olarak Kurumsal Takımlarla Yardımseverlik Koşusu da yapmak mümkün.  Halihazırda birçok şirket uzun yıllardan beri bu işin içinde.  Lütfen aşağıdaki tabloya bir göz atın.

Şirketler

Tüm koşuculara, tüm bağışçılara ve tüm yardımsever şirketlere teşekkürler.  Eğer siz de, bireysel olarak veya şirketinizle birlikte, bu hareketin bir parçası olmak isterseniz lütfen Adım Adım’ın sayfasını ziyaret edin.  Bütün detaylar orada var.

www.adimadim.org

İyiliğin ve paylaşmanın tüm dünyada ve ülkemizde çoğalması dileğiyle…

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>