Çalışanın Motivasyonunu Yönetmek

Kimler Faydalanabilir: Günümüzde en fazla konuşulan ancak çözüm bulmakta zorlanılan konulardan bir tanesi motivasyon.  Yöneticiler çaresiz...  Piknik aktiviteleri, sinema biletleri, maaş zammı; hiçbiri motivasyonu kalıcı olarak sağlamaya yetmiyor.  Bu konuda, uygulamada çok fazla yanlış yapılıyor.  Bu program, kendisinin ve ekibinin motivasyon problemlerine çözüm bulmak isteyen, işyerini kendisi ve çalışanları için daha iyi bir yer haline getirme amacında olan yöneticiler için hazırlanmıştır.

Nasıl bir Fayda Sağlanabilir: Bu programın sonunda, katılımcılar temel motivasyon teorileri hakkında bilgi sahibi olacaklar ve bu teorilerin iş ortamlarında kullanımı konusunda gerçek örnekler üzerinde çalışmalar yapacaklardır.  Ekip değerlendirmeleri, kişisel ve grup çalışmaları yolu ile her katılımcı kendi motivasyon yöntemlerini değerlendirme fırsatı bulur ve ekibi için en doğru çözümleri belirler.        

Temel faydalar aşağıdaki gibidir:

•Motivasyon problemlerini net olarak tanımlayabilme ve analiz edebilme
•Temel motivasyon teorilerini tanımlayabilme ve iş hayatındaki yansımalarını değerlendirebilme 
•Motivatörleri ve hijyen faktörlerini doğru ve yerinde kullanabilme
•Bir motivasyon toplantısı yapabilme ve değerlendirmeler doğrultusunda sonuca varabilme     

 

“Çoğumuz için en büyük tehlike, kendimize çok zor bir hedef seçip o hedefe ulaşamamız değildir; fazla kolay bir hedef seçip onu başarmamızdır.”
Michelangelo