Aydın Beyhan

on Salı, 19 Haziran 2012. Posted in Eğitmen ve Danışmanlar

Aydın Beyhan

Dr. Aydın Beyhan, Michigan Eyalet Üniversitesi İşletme Fakültesi Ağırlama Endüstürisi Yönetimi  Bölümü'nden lisans derecesini 1992 yılında almıştır.  Mezuniyetinin ardından, Amerika’da bir süre Gayrımenkul Değer Biçme Uzmanı (apprasial) olarak finasal hizmetler sektöründe çalışmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra, 1993-1997 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nde, 1997-1998 yılları arasında Başkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nde ve 2002-2009 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi - Turizm ve Otelcilik Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde aynı fakültede Uluslararası İşletmecilik Bölümü’nde de farklı pazarlama dersleri vermiştir. Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programında da “Pazarlama Yönetimi”, “Pazarlama Ahlakı” ve “Satış Yönetimi” dersleri vermiştir. 2010 yılında Yardımcı Doçent olarak göreve başladığı Özyeğin Üniversitesi’nde halen Otel Yöneticiliği Bölüm Başkanlığı’nı yürütmektedir. 

Dr. Beyhan, yurt içi ve yurt dışında finans, otomotiv, iletişim ve otelcilik alanlarında birçok firmaya yönetim ve eğitim danışmanlıkları vermiş ve yoğunlukla yönetici yetiştirme programlarında genel yönetim ve pazarlama/satış konularında seminerleri vermeye devam etmektedir.

2013 yılında kurulan Kırmızı Merdiven Eğitim Danışmanlık Şirketi ile birlikte; farklı eğitim ve gelişim projelerinde proje yöneticisi olarak görev almaktadır.