Hakan Başpınar

on Salı, 19 Haziran 2012. Posted in Eğitmen ve Danışmanlar

Hakan Başpınar

Hakan Başpınar, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına 1991 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda Management Trainee olarak başlamıştır. Bireysel Pazarlama’da Konut Kredisi, Kredili Mevduat Hesabı (KMH), Banka Kartları, Vadesiz Mevduat Hesabı ve Sigorta Ürün Yöneticisi olarak çalışan Başpınar bu süre içerisinde ‘Konut Geliştirme Kredisi’ ve ‘Sigorta Güvencesi’ ürünlerinin proje yöneticiliğini de yapmıştır.

Yapı Kredi Bankası’nda ilk kez sigorta ürünleri için şubelere hedef verilmesi ve şube müşteri temsilcilerinin eğitilmesi çalışmalarını da yürüten Başpınar bu sayede birinci yılın sonunda sigorta satışlarının %700 artmasına katkıda bulunmuştur. 

Başpınar, 1999 yılında Demirbank Bireysel Satış Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve kendisine bağlı şubelere satış koçluğu yapmıştır. 

2001 yılında Dışbank kadrosuna katılan Başpınar burada Çağrı Merkezi bünyesinde Telemarketing birimini kurmuş personelin işe alınmasından eğitilmesine,  performanslarının ölçülmesinden iş akışlarının oluşturulmasına kadar tüm süreçlerin oluşturulmasında aktif rol almıştır. Birim yöneticiliği yaptığı dönemde sadece Banka içindeki diğer birimlerle değil Ray Sigorta, Doğan Emeklilik ve Dış Yatırım gibi şirketlerle de ortak Telemarketing projeleri geliştirmiştir.   

2006 yılında Şekerbank’daki Bireysel Satış Müdürlüğü görevinden ayrılan Başpınar halen Kırmızı Merdiven ve Radius Partners Consulting firmasında yürütmüş olduğu eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin dışında ithalat konusunda danışmanlık hizmeti veren Jindo Danışmanlık Şirketi’nin de kurucusudur. Başpınar evli ve bir çocuk babasıdır.