Mehmet Kalyoncu

on Salı, 03 Nisan 2012. Posted in Eğitmen ve Danışmanlar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor

Özel Eseniş Kolejini bitirdikten sonra ingilizce Özel Şişli Turizm ve Otelcilik programına devam etmiştir. Profesyonel çalışma hayatının içinde ayrıca Hilton Üniversitesi – Hotel Revenue Management bölümünde eğitim almış 9 profesyonelden biridir. Meslek hayatı boyunca çeşitli eğitim ve sertifika programları alan Kalyoncu halen Cornell University-Hospitality Management programına devam etmektedir.

Otelcilik sektörüne mutfakta komi olarak başlayan Kalyoncu zaman içinde Hılton Int. (Conrad Istanbul- Hılton Int. Istanbul), Koç Grubu (Divan Otelleri), Intercontinental Hotels Group (Crowne Plaza Istanbul- Crowne Plaza Bursa) ‘da görev almıştır.

Farklı Otelcilik gruplarında, performans yönetimi, hizmet standartları, operasyonda süreklilik ve gelir idaresi, bütçeleme konularında uzmanlaşan Kalyoncu halen Intercontinental Hotels Group tarafından ‘Certified General Manager’ olarak grup adına Crowne Plaza Int. Convention Center & Thermal Spa da Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

Açılış projesinden bu yana devam eden görev süresince işletmeye üç farklı ödül kazandıran Kalyoncu, 2014 IHG awards ‘’Best General Manager’’a aday gösterilmiştir.

Sertifikalı uzman eğitmen olan Kalyoncu, Türkiye Uğur Böcekleri Projesi kapsamında; Takım Çalışması, Ekip Ruhu, Liderlik, Liderlik Yöneticilik arası Farklar konularında ‘mavi uğur böceği’ sıfatıyla çeşitli seminer ve eğitimler vermektedir. ADB belgesi sahibi Kalyoncu aynı zamanda Bursa Yelken Kulübü üyesidir.