Tuğsel Akyol

on Pazar, 15 Aralık 2013. Posted in Eğitmen ve Danışmanlar

Tuğsel Akyol
Tuğsel Akyol.

Tuğsel Akyol, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Southeast Missouri State Üniversitesi’nden İşletme lisans diploması almıştır. Mezuniyetinin ardından, Amerika’da bir süre hizmet sektöründe farklı görevlerde çalışmıştır.

Türkiye’ye döndüğünde, otelcilik sektörüne İnsan Kaynakları Uzmanı olarak giriş yapmış; işe alım süreci, performans yönetimi ve eğitim konularında proje çalışmalarında bulunmuştur. Kemer Inter-Continental Hotel ve Conrad Istanbul Hotel’de Eğitim Müdürü olarak, tüm eğitim sisteminin yapılandırılması ve yönetiminin yanısıra performans yönetim sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi, şirket hizmet standartlarının uygulanması ve kontrolü konularında proje liderlikleri yapmıştır.

Akyol, işletme yüksek lisans eğitimine 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde başladıktan sonra Ernst & Young’a katılmış, eğitim programlarının geliştirilmesi, planlanması, yürütülmesi ve değerlendirilmesi konularında danışman – program yöneticisi olarak çalışmıştır. 

2006 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamasıyla birlikte, Citibank Ülke Eğitim ve Geliştirme Ekibi’nin başına geçmiş, yeniden yapılanma süreci içinde, eğitim ve gelişim ile ilgili sistemleri kurmuş, çalışanlara ve yöneticilere yönelik akademi ve kişisel gelişim programlarını hayata geçirmiştir. Şirket içinde yeniden yapılandırdığı Yetenek Yönetimi ve Liderlik Gelişimi sistemleri etkili olmuş, bölge bazında örnek uygulama olarak gösterilmiştir.

15 yılı aşkın eğitimcilik tecrübesiyle, 25 kişisel gelişim ve yönetici eğitim programının eğitimcisi olarak uzmanlaşan Akyol; Bankacılık, Finans, Sağlık, İlaç, FMCG, İnşaat, Otomotiv, Medya, İletişim, Turizm-Otelcilik ve Üretim başta olmak üzere birçok farklı sektöre yönelik olarak tecrübe kazanmıştır.

2013 yılında kurduğu Kırmızı Merdiven Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile birlikte; daha farklı bir boyutta, daha geniş kapsamda, farklı bir vizyonla çalışmalarına devam eden Akyol, evli ve bir çocuk babasıdır.